Scroll Top
Ole kursis ja käi ajaga kaasas
BIOTREND BLOGI

Kollageen on nagu liim, mis hoiab koos meie keha kõige olulisemaid struktuure

KOLLAGEEN – NAHA SUUR SÕBER!

Sõna kollageeni pärineb kreeka keelsest sõnast „kolla”, mis tähendab “liimi” ning järelliide „gen” tähistab “tootmist”. Kollageen ongi nagu liim, mis hoiab koos meie keha kõige olulisemaid struktuure ning muudab seeläbi naha elastsemaks, säravamaks ja jume ühtlasemaks. 

Millal hakkab kollageen kehas vähenema ning kas selle kadu saab vältida?

Nooremas eas on meie keha võimeline ise edukalt kollageeni tootma, mistõttu on ka nahk ilma suurema vaevata elastne ja särav. Kahjuks aga peale 25. eluaastat hakkab keha lagundama rohkem kollageeni, kui ise toota suudab. See viib kiirelt esimeste vananemismärkideni nagu kortsud ja noorusliku jume kadumine. Kuigi kollageeni loomuliku kao puhul mängivad rolli meie geneetika, nahatüüp ja väliskeskkond, saame ise palju ära teha selleks, et kadu oleks võimalikult minimaalne. 

Kollageeni vähenemist nahas kiirendab lisaks vanusele veel liigne päike ja solaariumi külastustest saadud ultraviolettkiirgus. See on põhjus, miks soovitatakse igapäevaselt kasutada päikesekaitsekreemi ning vältida või minimaliseerida solaariumis käimist. Lisaks vähendab naha niiskustaset ja verevarustust suitsetamine. Selleks, et toetada maksimaalselt keha loomulikku kollageeni tootmist on kõige aluseks mitmekülgne ning vitamiinirikas toitumine. Jälgi, et Sinu toidulaual oleks palju värve! Toitumise kõrval ära unusta füüsilist aktiivsust ja piisavat und. 

Kuna kollageen mõjutab oluliselt meie naha heakorda, räägitakse sellest palju ka kosmeetikatööstuses. Eriti populaarne on see vananemisvastastes kreemides, seerumites ning aina rohkem tehakse ilukliinikutes erinevaid protseduure, mis sisaldavad kollageeni. Kõigi nende lubadus on, et muudavad naha taas nooreks ning vähendavad kortsude teket. Kahjuks asi aga nii lihtne pole. Enamasti on toodetes küll kollageen sees, kuid antud molekul on liiga suur selleks, et sügavale nahka imenduda. Seetõttu jääb kollageen vaid naha pindmisesse kihti ning pikaaegset nooruslikku efekti ei tekita. 

VEGAN kollageen – kas see on päriselt olemas?

Kosmeetikatööstuses kasutatakse peamiselt loomset kollageeni, mis on saadud kas kaladest, sigadest või on valmistatud sünteetiliselt. Annemarie Börlind on alati olnud bränd, kes avastab looduse varjatud potentsiaali. Selle tulemusena on nad nüüd ESIMENE looduskosmeetika bränd, mis kasutab enda toodetes VEGAN kollageeni. Maisi, soja ja nisu proteiinidest saadud kollageen lagundatakse hüdrolüüsimise käigus väiksemateks peptiidideks, mistõttu imendub see sügavamale nahka ja täidab suurepäraselt oma funktsiooni. 

MEIE VIIMASED BLOGI POSTITUSED

[woocommerce_my_account]