Scroll Top
Ole kursis ja käi ajaga kaasas
BIOTREND BLOGI

Milline näokoorija valida?

Koorijad on tõeliselt kõikvõimsad. Need muudavad naha mitte ainult katsudes pehmeks, vaid ühtlustavad nahka ja neil on isegi vananemisvastane toime. Kas tead, et koorimine sobib kõikdele nahatüübidele ja kuidas seda teha?

Pikad ja pimedad talvekuud mõjutavad tugevasti ka nahka. Jume on sageli kahvatu ja väsinud. Põhjuseks võib olla temperatuuride kõikumine, mis kuivatab nahka. Nahk võib muutuda hapraks ja kaotab oma loomuliku sära. Kuivale nahale tekivad kiiresti ka kortsud. Lisaks sellele ei kogune nahale mitte ainult surnud naharakud ja rasu, vaid ka heitgaasid, sudu, bakterid ja hooldustoodete jäägid, mis võivad põhjustada ka kahvatu, ebaühtlase jume ja kiirendada ka naha vananemiseprotsessi. Ainus asi, mis siis aitab, on naha koorimine. Naha koorimise käigus eemaldatakse pindmiselt nahakihilt surnud naharakud mehaaniliselt või keemiliselt. Naha koorimine on justkui kapitaalremont nahale.

MIKS ON KOORIMINE NII TÄHTIS?
Nahk uueneb iga 28 päeva tagant. Naha koorimise abil eemaldatakse nahapinnalt sinna kogunenud pindmised surnud naharakud. Peale koorimist on nahk oluliselt vastuvõtlikum, tänu millele imenduvad ning toimivad efektiivsemalt kreemides ja seerumites sisalduvad toimeained. Lisaks aitavad kerged ringjad ja masseerivad liigutused elavdada  naha vere- ja lümfiringet ning parandada naha ainevahetust.

MILLIST KOORIJAT KASUTADA?
Põhimõtteliselt võib iga nahatüüp, nii kuiv, tundlik kui ka rasune kasutada koorivat toodet, kui see on kohandatud naha individuaalsete vajadustega.

* MEHAANILINE KOORIMINE
Normaalse, rasuse naha ning kombineeritud naha jaoks

Klassikaline koorija sisaldab nähtavaid abrasiivseid osakesi nagu puuviljatuumad, suhkur või sool. Eristatakse pehmeid koorijaid näole ja jämedamate terakestega koorijad kehale. 

ANNEMARIE BÖRLINDi EFFECT-PEELING on mahe koorija näole looduslike jojoobi vahahelmestega. See eemaldab surnud naharakud, lõdvestab korpuse ja normaliseerub rasu tootmist. Samuti silub ja viimistleb ebatasasusi ja poore. Sheavõi tagab naha elastsuse püsimise. Tulemus: värske ja klaar jume

* ENSÜÜMIDEGA KOORIMINE
Normaalsele, kuivale ja tundlikule nahale

Ensüümid, olgu need pulbrina või kreemina, on nahale väga õrnad ja hästi talutavad. Looduslikud ensüümid nagu papaiast või ananassist pärit proteiinid lõhestavad sarvestunud rakke. Lühikese kokkupuuteaja möödumisel saab surnud naharakud koos mustuse osakestega maha pesta. ANNEMARIE BÖRLINDi ensüümkoorija aktiveerib ka rakkude uuenemist ja varustab nahka aminohapete, vitamiinide ja mineraalidega tänu sertifitseeritud orgaanilisele aaloele. Jume on koheselt klaar ja särav. 

* PUUVILJAHAPPE KOORIMINE
Rasusele, aknele kalduvale nahale

Kõik hapetega töötavad koorijad on keemilised koorijad. 

Eriti populaarne on puuvilja- ja taimeekstraktidest saadud puuviljahappekoorimine ehk alfa-hüdroksühape (AHA). 

Nad toetavad naha taastumist, stimuleerides lisaks ainevahetusele ka kollageeni moodustumist naha keskmises kihis. Nahk muutub elastsemaks ja täidlasemaks. Tumedad pigmendilaigud ja ebaühtlane jume ühtlustuvad. Keemilist koorimist kasutatakse edukalt ka akne raviks.

ANNEMARIE BÖRLINDi puuviljahappe koorija sisaldab viit erinevat looduslikku puuviljahapet, näiteks mustikatest saadud piimhape ja suhkruroost glükoolhape. Happesisaldusega on alla kümne protsendi ning seetõttu sobib ideaalselt kodus kasutamiseks.

HEA TEADA!
Ärge laske alfa-hüdroksühappel (AHA) ennast eemale peletada. See pole keemialabori söövitav hape, vaid puuviljahape. See on looduslikult esinev orgaaniline hape puuviljadest ja taimedest. Puuviljahapped jagunevad glükoolhappeks, sidrunhappeks, piimhappeks, õunhappeks ja viinhappeks.

Ka meie keha on koorimise üle õnnelik. Pärast koorimist on nahk lõdvestunud ja verega hästi varustatud. Koorimine aitab ka sissekasvanud karvade vastu. Koorimise sagedus sõltub naha tundlikusest. Liiga sageli koorides nõrgeneb naha loomulik kaitsebarjäär. See muudab selle õrnaks ja kuivaks. Normaalne, terve nahk saab hakkama ühe koorimisega nädalas, rasune nahk isegi kahega. Erandiks on ensüümkoorimised. Need on nii kerged, et neid saab kasutada isegi iga päev. Kuiva ja tundliku naha korral peaksite valima võimalikult õrna koorija. Puuviljahappega koorimisel on oluline vältida silmaümbrust. Selleks, et nahka mitte kahjustada, tuleks kasutada õrnu liigutusi ja nahka mitte nühkida. Kindlasti ei tohiks kasutada näol kehakoorijaid, nendes sisalduvad abrasiivsed osakesed on õrna näonaha jaoks liiga karmid.

Kuidas hoolitseda naha eest pärast koorimist?
Pärast koorimist on sügavalt puhastatud nahk eriti vastuvõtlik. Seetõttu peaksite nahka ravima seerumi ja hea hoolduskreemiga, mis sisaldab niiskust, vitamiine ja antioksüdante. Kuna jume on pärast puuviljahappe koorimist eriti valgustundlik, peaksite nahka kaitsma kõrge päikesekaitseteguriga päikesekaitsekreemiga.

TUTVU KOORIJATEGA!
ja hindadega
MEIE E-POES

MEIE VIIMASED BLOGI POSTITUSED

Related Posts

[woocommerce_my_account]