Scroll Top
Ole kursis ja käi ajaga kaasas
BIOTREND BLOGI

MIKS VALIDA LOODUSKOSMEETIKA?

Kõige üldisemalt öeldes, on puhtad ning orgaanilised tooted seotud meie keha üldise heaolu ning tervisega. Kõik, mida me nahale kanname, imendub organismi ja vereringesse. Nii võib pika elu jooksul imenduda erinevatest kreemidest ja teistest hooldustoodetest kehasse kilode viisi erinevaid koostisosi.

Sünteetilised koostisosad võivad põhjustada naha ärritust ja allergilisi reaktsioone. Sünteetilisteks aineteks on nt. raskemetallid, parabeenid, mineraal- ja silikoonõlid ning muud naftasaadused ja loodusvõõrad aineid, samuti paljud lõhna-, värv- ja säilitusained.

Looduskosmeetikas kasutatakse säilitusainetena selliseid looduslikke ühendeid, mida toiduainetööstusteski. Need sobivad erinevatele nahatüüpidele, on ohutud ega tekita allergilisi reaktsioone.  Mõtle orgaanilistest kosmeetikatoodetest nagu toidust. Meile meeldib mõte, nagu rõhutas tihti seda ka Pr. Annemarie Lindner ise, et me võiksime oma nahale panna vaid seda, mida me hea meelega ka suhu paneksime.

Naturaalsed kosmeetikatooted on paremad keskkonnale. Mahepõllumajanduses ei kasutata keskkonda saastavaid kemikaale ning väetiseid. Viimased kahjustavad veevarusid, pinnast ning seeläbi meie tervist. Tegemist on nii öelda win-win olukorraga (paremini sõnatada?), hoides ja kaitstes enda tervist, kasutades naturaalseid kosmeetikatooteid, hoiame ka meid ümbritsevat keskkonda.

Suurimaks probleemiks on just mikroplast, mida kasutatakse erinevates kosmeetikatoodetes. Tegemist on plastikuga, mis looduses ei lagune ja vees ei lahustu ning kuna osakesed on väikesed, ei pea neid kinni ka reoveepuhastid, kust plastik jõuab veekogudesse ning koguneb seal mereimetajate, -lindude ja teiste veeorganismide seedesüsteemi.

Nii nagu imedieetidel on vaid lühiajaline mõju, tikub olema ka sünteetiliste kosmeetikatoodetega. Nähtav tulemus on kunstlike ainetega küll kiiremini näha, aga pikaajaline mõju on looduskosmeetikal tõhusam.

Looduslik kosmeetika nõuab aja mahavõtmist ja endale pühendumist. Esmalt võivad nahk või juuksed isegi streikima hakata, sest on harjunud järjepideva sünteetilise turgutamisega ja võõrdumine võib võtta aega. Kui nahk looduslike valikutega ära harjub, hakkavad ka tulemused märku andma.

Hinna ning kvaliteedi suhe – tavakosmeetika puhul võid sa sageli maksta vaid brändi nime eest. Looduslikud tooted on aga reeglina palju kontsentreeritumad ning neid kulub vähem. Lisaks tagasihoidlik pakendikujundus rõhub toote usaldusväärsusele ning tarbijal ei tule peale maksta pudelite välise ilu eest

Naturaalsed ning orgaanilised tooted on toimivamad. Sinu keha suudab paremini omandada aineid, mis on looduslikku päritolu.

Rõõm on näha, et järjest lihtsam on teha see valik loodusliku toote kasuks ning toodete ostmiseks ei pea enam isegi kodust lahkuma. www.biotrend.ee on üks nendest online poodidest, mis pakub vaid naturaalseid ja orgaanilisi tooteid ning mis näeb just nimelt keha ja ilu kui ühtset ökosüsteemi.

Võite kindel olla toodete puhtuses ja koostisainete päritolus.

Vali ilu läbi looduse!

MEIE VIIMASED BLOGI POSTITUSED

Related Posts

[woocommerce_my_account]